Product Details:
| Color | Pure White |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Rated Input Voltage | 180-220 V |
| IP Rating | IP40 |
| Luminous Efficacy | 700/900 |
| Size/Dimensions | 3.5 inch cut-size |
| Beam Angle | 150 |
| Color Temperature | 4000K |
| Warranty | 2 year warranty |
| Dimmable | No |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Wattage | 7 W |
| WATT | 9W |
We as a team are dealing in Concealed Light Fittings. These are made up of the best quality material. To get these at the best prices, contact us.
Additional Information: