Product Details:
| Wattage | 20W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| Model Name/Number | LENS MODEL |
| Beam Angle | 180 |
| Power | 50 WATT (50-60HZ) |
| Body Material | METAL BODY |
| Led Model | LENS |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 220-240 VOLTAGE |
| Warranty | 2 YEAR |
| Features | HIGH BEAM WHITE COLOUR LED LIGHT |
| Driver | HPF DRIVER |
| Country of Origin | Made in India |
| IP RATINGS | IP66 |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | KGN |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Aluminium |
| Model Name/Number | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 6 Months |
Product Details:
| Brand | KGN |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 200W |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Aluminium |