Product Details:
| Wattage | 7 W |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Shape | Round |
| Voltage | 12V |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Wattage | 5 W |
| Brand | kgn |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 30W |
| Brand | Kgn brand |
| Color | Pure White |
| Usage/Application | Indoor |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP33 |
cob light 50q minimam
Product Details:
| Type of Light | Ceiling Light |
| Body Material | Plastic |
| Wattage | 5 W |
| Usage/Application | Industrial |
| Base Type | B15 |
| Lighting Color | Warm White |
Product Details:
| Wattage | 5W |
| Power Source | DC |
| Brand | KGN Enterprises |
| Country of Origin | Made in India |
| Deals | PAN India |
Product Details:
| Lighting Type | T20 |
| Lighting Color | White |
| Operating Voltage | 200V |
| Brand | KGN |
| Body Material | Aluminium |
| Dimensions | 18Dia 3cm |
| Lamp Type | Square Buzzle |
| Warranty | 6 Month |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | KGN |
| Shape | Rectangular |
| Power Consumption | 20Watt |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 6500k |
Product Details:
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | ISI |
| Body Material | Metal |
| Sensor | Yes |
| Color Temperature | 6500k |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 10W |
| Light Color | Natural White |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 220v |
| Dimmable | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 0.5W |
| Material | Plastic |
| Light Color | Cool Daylight |
| Usage Application | STRING LIGHT LED LADI JHALLAR |
| Material Type | Bulb Cap |
| Country of Origin | Made in India |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Light Color | Multicolor |
| Number of LED | 35 |
| Power Source | Corded Electric |
| Functionality | Color Changing |
| Light Source Type | LED |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 12 W |
| Power | 100W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Install Style | Surface Mounted |
| Led stips light high quality | Led strip best quality |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 50 watt |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminum |
| Color | Warm White |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 9W |
| Material | Plastic |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 YEAR |
| Brand | KGN |
| Voltage | 220-240V |
| Material Type | Bulb Cap, Driver, PCB, Diffuser, Heat Sink, Bulb Housing |
| Beam Angle | 180 |
Additional Information: