Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 9W |
| Light Color | Cool White |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 4000K |
| Lumens | 900 Lumens |
| Voltage | 240 V |
| Brand | KGN Enterprises |
| Country of Origin | Made in India |
| Lumen Efficacy | 100 lm/wt |
We deal in Aluminium Led Bulbs.Their Features Include : • They have a shiny cover which is made of aluminum, this is important since it enhances their brightness.• The bulbs have a got a longer life span compared to traditional types of bulbs• The bulbs are also highly resistant to shock as well as vibrations.
To get them at best prices, contact us.