Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Rated Input Voltage | 190-220 V |
| IP Rating | IP66 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Warranty | 2 YEAR |
| Size/Dimensions | 3.8INCH CUT SIZE |
| Beam Angle | 180 DEGREE |
| Dimmable | No |
| Luminous Efficacy | 900 |
| Lamp Life (Hours) | 10000 HOUR |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 4000K |
| IP Rating | IP40 |
| Voltage | 200-220V |
| Warranty | 2 YEAR |
| Size/Dimensions | 6.5 INCH |
| Beam Angle | 180 |
| Luminous Efficacy | 1500 |
| Lamp Life (Hours) | 10000HOUR |
| Power Factor | 1 |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
| WATT | 15W |
Product Details:
| Usage/Application | Office |
| Body Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Hosing Available For | Yes |
| Country of Origin | Made in India |