Product Details:
| Wattage | 16W, 16W |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP33 |
| Warranty | 1 Year |
COB LEDs have a number of advantages over older LED technologies, such as Surface Mounted Device ("SMD") LEDs or Dual In-line Package ("DIP") LEDs
Product Details:
| Wattage | 9W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 3000K |
| BEE Star Rating | 3 Star |