Led Street Light
Our range of products include led ceiling lights, led outdoor light, led outdoor street lights 30watt and jaquar led downlight.
Approx. Price: Rs 170 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Wattage | 15W |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 4000K |
| IP Rating | IP40 |
| Color | Cool White |
| Light Color | Pure White |
Specification/Additional Details
- Wattage15W
- ColorCool White
- ShapeSquare
- Light ColorPure White
- Color Temperature4000K
- IP RatingIP40
Approx. Price: Rs 350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Wattage | 50W |
| Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
Specification/Additional Details
- Wattage50W
- MaterialMetal
- Lighting TypeLED
- CertificationCE
- Country of OriginMade in India
- IP RatingIP55
ADD MORE
Led Outdoor Street Lights 30watt
Approx. Price: Rs 700 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Material | Metal |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Frequency | 50Hz |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
kgn led street light glas modal 30 watt 50 watt 100 watt 150watt 200 watt 250 watt