Product Details:
| Wattage | 20W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Wattage | 7W |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
Kgn brand cob light best quality available in very low price which creates better solution for our customers
Product Details:
| Wattage | 5W |
| Material | Polycarbonate |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 3000K |
| Material Type | Bulb Cap, Driver |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 10W |
| Light Color | Cool White |
| Base Type | B15 |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | Yes |
| Brand | KGN |
| Usage/Application | Light |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 20W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| BEE Star Rating | 4 Star |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Bulb Type | Pixel / Rice |
| Length | 5 M |
| Light Color | Multicolor |
| Material | PVC |
| Design/Shape | Round |
| Functionality | Color Changing |
| No of LED Bulbs | 50 |
| Wattage | 12W |
| Usage/Application | Decoration |
| Light Source Type | LED |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Wattage | 9W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| BEE Star Rating | 4 Star |
| Rated Lamp Life | 10000 Hours |
| Warranty | 1 YEAR WARRANTY |
| Product Code | G-D-2 |
| Luminous Efficacy | 900LMS |
Additional Information:
Product Details:
| Material | Plastic |
| Occasion | Festivals |
| Color | Brown |
| Diya Shape | Peacock |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Wattage | 50W |
| Bulb Base | B22 |
| Light Color | Natural White |
| Voltage | 220v |
| Warranty | 1year |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type of Light | Bulb |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Brand | Kgn brand |
| Warranty | 1year |
| Voltage | 220v |
| Wattage | 9W |
Kgn brand manufacturer all type led light
Best quality and best price with warranty all product
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Type of Light | Bulb |
| Wattage | 12 W |
| Light Color | Cool White |
| Lumens | 12000 |
| Lumen Efficacy | 6500 |
| Frequency | 50-60 HRZ |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
| WATT | 12 W |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Type of Light | Bulb |
| Light Color | Cool White |
| Lumens | 900 |
| Voltage | 200-220V |
| Country of Origin | Made in India |
| WATTAGE. | 9WATT |
LED BULB 9WATT
PLASTIC BODY
ALFA DOB BASED LED BULB
Product Details:
| Power | 5 W |
| Material | Plastic |
| Body Material | Plastic |
| Color | Brown |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | KGN enterprises |
| Height quality | 15 inch smooth focas |
We KGN Enterprises is a Manufacturer of Led Light, Led Panel Light, Flood Lights, Led Downlight, Fan Bulb, Tikki Press Machine, etc.
Product Details:
| Type of Light | Ceiling Light |
| Wattage | 5 W |
| Light Color | Cool White |
| Voltage | 5 w |
| Warranty | 1 year |
Product Details:
| Usage/Application | Home |
| Lighting Color | Cool White |
| No Of Bulbs | 1 |
| Type | Ball |
| Voltage | 12V |
| Lighting Type | LED |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Power | 9 W |
| Wattage | 9W |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
| material | plastic |
We are a leading Manufacturer of 6 Watt Panel Light, Ceiling Round LED Lights, 18 Watt Panel Light, 12 Watt Square Led Panel Light, 18 Watt Round Panel Light and Football Led Light from Noida, India.