Product Details:
| Wattage | 9W |
| Base Type | T8 |
| Length | 4 Feet |
| Light Color | Natural White |
| Material | Plastic |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Specification/Additional Details
Wattage9W
Base TypeT8
Length4 Feet
Light ColorNatural White
Color Temperature3000K
Warranty1 Year
Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 100-220V |
| Model Name/Number | KGN 8watt panel |
| IP Rating | IP40 |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Power | 15 W |
| Wattage | 20 W |
| Usage/Application | Home |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Light Color | Pure White |
Specification/Additional Details
Wattage10W
Power10W
Light ColorPure White
Usage/Applicationkey ISQOffice
Color Temperature5000-6500 K